Miasto zrównoważone – konferencja z cyklu Ekologia Konstruktywnie

Miasto zrównoważone – konferencja z cyklu Ekologia Konstruktywnie

Szanowni Państwo, uprzejmie zapraszamy do udziału w organizowanej pod patronatem merytorycznym Izby Architektów RP oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego konferencji pt. Ekologia konstruktywnie – zrównoważony rozwój terenów zurbanizowanych, która odbędzie się 17 i 18 grudnia 2015 roku w hotelu NOVOTEL w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 94/98.

Jest to trzecia (po konferencji we Wrocławiu i Gdańsku) i zarazem finalna konferencja skierowana do architektów, urbanistów,samorządowców i inwestorów zajmujących się kształtowaniem przestrzeni miast. Dokonania wcześniejszych konferencji prezentujemy w zakładce strony www pod tytułem Dobre praktyki.

Integralnym elementem konferencji będą projekcje filmów edukacyjno dokumentalnych pokazujących najciekawsze rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju miast stosowane w krajach europejskich. Konferencji towarzyszyć będą sesje: warsztatowa, posterowa, panele dyskusyjne. Dodatkowo w Galerii Nowogrodzka 18a przeprowadzone zostaną sesje warsztatowe dla najmłodszych.

Nadrzędnym celem projektu jest propagowanie wiedzy w zakresie praktycznego, skoordynowanego i holistycznego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju przez poszczególne grupy docelowe, oraz w zakresie rozwiązań dotyczących konstruktywnej interakcji, współzależności i współdziałania wymienionych grup.

Tematem przewodnim trzeciej konferencji będą zagadnienia związane z miastem zrównoważonym.

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa uprzejmie proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Udział w konferencji jest bezpłatny, osoby zamiejscowe mogą skorzystać z noclegu z hotelu z 17 na 18 grudnia.

Dodaj komentarz

WARTO WIEDZIEĆ

report_img01

źródło: www.samsung.com

wheel of prosperity

źródło: State of the World's Cities Report 2012/2013