Case studies w ramach projektu Ekologia konstruktywnie

Działania w projekcie Ekologia konstruktywnie to nie tylko intensywne przygotowania do konferencji. Trwają także ostatnie prace nad edukacyjnymi planszami prezentującymi najciekawsze rozwiązania urbanistyczne w duchu zrównoważonego rozwoju w Europie.

Plansze prezentują miejsca w Europie, w których zrównoważony rozwój w planowaniu przestrzennym jest stosowany na co dzień. O miastach, dzielnicach i ulicach stanowiących dobry przykład piszemy także na stronie internetowej projektu Ekologia konstruktywnie. Informacje te zamieszczamy w zakładce Dobre praktyki. Zapraszamy do czytania.

Dobre praktyki – czyli najciekawsze przykłady wcielania w życie idei zrównoważonego rozwoju z Europy. W dziale tym prezentujemy miasta, dzielnice lub pojedyncze place, ulice, które mogą zainspirować  pokazując  jak żyje się w zrównoważonym i przemyślanym urbanistycznie otoczeniu.

Materiały pochodzą z plansz edukacyjnych, które powstają w ramach projektu Ekologia konstruktywnie. Plansze zostaną zaprezentowane podczas konferencji realizowanych w ramach projektu.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Collegium Mazovia.

WARTO WIEDZIEĆ

report_img01

źródło: www.samsung.com

wheel of prosperity

źródło: State of the World's Cities Report 2012/2013